Strona Główna
Nawigacja
Strona Główna
Cele
Dyżury
Kontakt
Zarząd
Partnerzy
Darczyńcy
Projekty
Publikacje
Szkolenia
Kalendarium
Dokumenty
Sprawozdania
Wyróżnienia
Napisali o nas
Galeria
Nasza Ekipa
Uczę sie i pomagam
Uczę się i pomagam
Jubileusz
10 lecie "Przystanku"
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Uczę sie i pomagamProjekt unijny
„Uczę się i pomagam”


„Uczę się i pomagam” - to tytuł zadania publicznego, które będzie realizowane w ramach POKL – Europejskiego Funduszu Społecznego – podziałanie 9.1.2.
Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenia różnic w jakości usług edukacyjnych - będzie zastosowane dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Rudzie Śląskiej. Wprawdzie wnioskodawcą i liderem projektu jest Stowarzyszenie „Przystanek” ale pomysłodawcą i partnerem przez duże „P” jest właśnie Szkoła Podstawowa nr 14.
Oferta edukacyjna zawarta w projekcie jest skierowana do uczniów zdolnych oraz do tych, którzy potrzebują wsparcia w nauce. Realizowane więc będą zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz rozwijające zainteresowania i zdolności dzieci. Będą także organizowane zajęcia z metod i technik uczenia się. Ponadto uczniowie uzyskają wsparcie psychologiczno-pedagogiczne z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb. Niezwykle atrakcyjne dla uczniów będą wizyty studyjne i warsztaty edukacyjne, których realizację przewidziano w projekcie, między innymi wyjazdy do Warszawy (zajęcia w Centrum Nauki „Kopernik”) oraz Bielska Białej (Wytwórni Filmów Rysunkowych) itd.. Zgodnie ze strategią rozwoju naszej organizacji, w której do celów priorytetowych należy „Upowszechnianie idei wolontariatu oraz aktywizacja środowiska lokalnego”, w realizowanym projekcie nie zabraknie działań związanych z tym tematem. Uczniowie nie tylko zostaną wyedukowani w tym zakresie ale będą mogli organizować pomoc i wsparcie potrzebującym pod okiem trenerów - ”Liderów Wolontariatu”.
Będzie realizowanych wiele działań uzupełniających, jak nakręcenie filmu, wykonanie prezentacji, wystawa plastyczna, konferencja podsumowująca. Projekt realizowany będzie przez okres 18 miesięcy, a rozpocznie się w styczniu 2014r."Uczę się i pomagam"

Prezentacja "Zajęcia z technik i metod uczenia się"

Prezentacja "Wsparcie psychologiczno pedagogiczne"


Uczę się i pomagam 2014
Uczę się i pomagam


Konferencja podsumowująca projektZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu